Hakkımızda


Firmamız 1980 yılında Düzce merkezli olarak masif parke ve kereste üretimi ile faaliyetlerine başlamıştır.

2000 yılına kadar kalite ve güç olarak sektörün önde gelen üreticileri arasında yer almıştır.

Bu yılların başlarında dünya’da ve türkiye’de gelişen teknoloji karşılığında yenilenen ürünleri dikkate alarak lamine parke üretimi için yatırımlara başlamıştır. Bir sene gibi kısa bir sürede gerekli makine ve teknolojik yatırımı gerçekleştirerek 2001 yıllarının ortalarında seri üretime başlamıştır.

Günümüze kadar sürekli olarak gerek teknoloji, gerek makine ve ekipman parkuru, gerekse kaliteli üretimin vazgeçilmezi olan bilinçli ve vasıflı işgücü için kendini yenilemiş ve eğitmiştir.

2010 yılında yeni fabrikamızla 9000 m2’si kapalı, 15000 m2’si açık alanda kalite ve kapasite olarak artırım gerçekleştirerek kendini geliştirmeye devam etmiştir.

Halen üretim hattında 19,5cm-17,5cm-14,5cm-12,5cm plank, 3 strip ve 2 strip olarak çeşitli ağaç türlerinden 6 kat uv cilalı, yağlı, fırçalı olarak lamine parke piyasaya dağıtmaktadır.

Firmamız Kps Lamine olarak, “ağacın” dokusunu “hayatın” dokusuna dönüştürmek amacıyla yola çıktık.

Hedefimiz, doğanın bize sunduğu en güzel hediyeyi, soluk alıp veren yaşam alanlarına dönüştürmekti. Bugün geldiğimiz noktada, geliştirilen her yeni tasarımla birlikte, doğayı insana bir adım daha yakınlaştırdığımızı hissediyoruz.

Dünyamızın sahip olduğu mevcut orman zenginliğini, sürdürülebilir çözümlerle korumaya özen gösterirken, “uzun ömürlülüğü” ürünlerimizin en önemli marka değeri olarak benimsiyoruz.